Ta strona używa cookie. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony i część z nich mogła już zostać stworzona. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zlot Arda

Najważniejsze informacje
Krzeczków k/ Świebodzina

Przetrwanie pod namiotem

Zlot Arda to impreza terenowa, odbywająca się pod gołym niebem. Co za tym idzie trzeba być przygotowanym na liczne niedogodności związane z pobytem w namiocie. Aby ułatwić wam dobranie przedmiotów na wyjazd, przygotowaliśmy listę rzeczy, które koniecznie trzeba ze sobą zabrać.

 1. Namiot.
 2. Karimata i śpiwór (im cieplejszy i grubszy tym lepszy), ewentualnie także poduszka.
 3. Strój na Zlot Arda, a razem z nim broń i wszystko co ma ten strój uzupełniać.
 4. To co przygotowaliście na Zlot Arda w ramach plemienia (proporce, specjalne przedmioty, rekwizyty).
 5. Rzeczy do ubrania, zwłaszcza ciepłe rzeczy na wieczór, które można włożyć pod strój lub płaszcz. Pamiętajcie o tym, że w sierpniu wieczory i noce bywają bardzo zimne, warto jest więc zabrać ciepłe rzeczy do spania, typu grube spodnie dresowe i ciepła bluza.
 6. Cienki foliowy płaszcz przeciwdeszczowy. Gdy będzie padać można włożyć go pod płaszcz jaki będziecie nosić w trakcie Gry Fabularnej. W ten sposób na pewno nie zmokniecie, nawet jeśli płaszcz z materiału przemoknie.
 7. Ręczniki i strój kąpielowy pod prysznic. W tym roku prysznice będą improwizowane, i choć postaramy się je osłonić, to osoby ceniące sobie prywatność powinny myć się w stroju kąpielowym.
 8. Przybory kosmetyczne (zwłaszcza krem do opalania, środek przeciw komarom i maść na ukąszenia; paniom przyda się małe lusterko; dobrze sprawdzają się też chusteczki nawilżane, takie najzwyklejsze dla dzieci).
 9. Mała apteczka, a w niej najpotrzebniejsze rzeczy (leki, które przyjmujecie na stałe;  leki przeciwbólowe, woda utleniona, plaster,  gaza, bandaż, warto również wziąć coś na przeziębienie). Pamiętajcie, że nie możemy podawać wam żadnych leków.
 10. Prowiant. Najlepiej chleb i coś na obiad (proponujemy zaopatrzyć się w konserwy i pasztety, które można trzymać kilka dni i się nie popsują. Zupki chińskie i wszelkie fixy zalewane gorącą wodą, choć są nienajlepsze, także mogą się przydać. Możliwe będą także zakupy na miejscu, a także złożenie zbiorowego zamówienia na produkty, po które będziemy jeździć do sklepu,);herbata lub kawa, cukier i sól.
 11. Sztućce, talerzyk, kubek (możliwie jak najbardziej zbliżone do klimatu Śródziemia, dla lepszej zabawy).
 12. Igła i nitka. Bo nigdy nic nie wiadomo.
 13. Latarka i ładowarka do telefonu komórkowego. Na terenie zabawy będzie możliwość ładowania telefonów.